Je bent vergeten in te checken met je abonnement en hebt hiervoor een boete of proces-verbaal gekregen.
Iedereen met een OV-chipkaart is verplicht om in- en uit te checken, óók met een geldig abonnement op je kaart.
Wil je bezwaar maken tegen de boete of heb je een vraag hierover? Gebruik hiervoor dan onderstaand formulier.
Vaste klanten komen we graag tegemoet. Je kunt daarom gebruikmaken van de coulanceregeling. Deze regeling geeft je de mogelijkheid je boete of proces-verbaal stop te zetten. Hierbij geldt een aantal voorwaarden.
Je hebt een:
Je kunt drie maal per kalenderjaar een boete of proces-verbaal stop laten zetten. Dit wordt door ons geregistreerd.
Voor een fiets moet altijd een fiets supplement gekocht worden. Je komt dus niet in aanmerking voor ons coulanceregeling wanneer je geverbaliseerd bent voor je fiets.
Het bezwaar moet binnen 14 dagen na het uitschrijven van de boete of het proces-verbaal bij ons binnen zijn. Je krijgt per mail of schriftelijk bericht over de uitslag van je bezwaar.
Het reizen met de OV-chipkaart is verplicht binnen de concessie Amsterdam. Als reiziger moet je daarom in- en uitchecken bij elk vervoermiddel waar je mee reist.
Dit geldt ook voor reizigers met een OV jaarkaart of een abonnement. Ook ben je als reiziger zelf verantwoordelijk voor een geldige in- en uitcheck. Het is dus verstandig om elke keer goed op te letten bij het in- en uitchecken.